ZO ŽIVOTA ŠKOLY

                        virtuálna prehliadka tu

Internetová žiacka knižka na suvba.edupage.org

Žiadosť o uvoľnenie z vyučovania tu.

 

ZMENA NÁZVU ŠKOLY

V zmysle § 161 gc zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa

Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, Dúbravská cesta 11, Bratislava

zaradená do siete škôl a školských zariadení podľa predpisov účinných do 31.08.2019 stáva

Školou umeleckého priemyslu Josefa Vydru, Dúbravská cesta 11, Bratislava

podľa predpisov účinných od 01.09.2019.

 

ÚRADNÉ HODINY POČAS PRÁZDNIN

od 9.00 do 12.00 hod.          v stredu 10. júla 2019

                                             v stredu 17. júla 2019

                                             v stredu 24. júla 2019

                                             v stredu 31. júla 2019

                                             v stredu 14. augusta 2019

                                             v stredu 21. augusta 2019

Návštevu prosíme ohlásiť telefonicky pred vstupom do budovy na telefónne číslo školy 5930 6211.

 

Všetko raz končí a aj tento školský rok už skončil. Prajeme príjemne a zaujímavo strávené prázdniny a v škole sa opäť stretneme o dva mesiace v pondelok 2.septembra 2019.

 

VÝSTAVA PRÁC ŠTUDENTIEK ODDELENIA FOTOGRAFIE

V rámci karloveského kultúrneho a športového leta vás pozývame k Centru kultúry na Molecovej ulici č.2 v Karlovej Vsi pozrieť si vystavené práce študentiek našej školy z oddelenia úžitkovej fotografie. Výstava potrvá do 31.8.2019.

 

INŠPIRÁCIA PAPIEROM IV

V dňoch 26.6. - 31.8.2019 vás pozývame na návštevu výstavy Inšpirácia papierom IV do Galérie X na Zámočníckej 5 v Bratislave, na ktorej participuje aj naša kolegyňa z oddelenia textilu akad.mal. Iveta Miháliková.

Výstava bude otvorená v utorok až sobotu od 14.00 do 18.00 hod.

 

AVION

V Avione sa uskutočnila recepcia spojená s vernisážou diel realizovaných vo veľkých rozmeroch v obchodných priestoroch Avionu.

Za prítomnosti riaditeľa našej školy akad.mal. Milana Pagáča bola vyhlásená aj víťazná cena internetového hlasovania o najlepšiu grafiku, ktorú získala naša študentka 2. roč. odboru Propagačného výtvarníctva Tamara  Sűttóová.

 

 

 

 

 

MLSNÁ EMMA

V stredu 20.6.2019 o 18.00 Vás pozývame do Pezinka na otvorenie výstavy plagátov našich študentov 2. ročníka zo študijného odboru propagačné výtvarníctvo.

JÚN V ZNAMENÍ KERAMIKY

V mesiaci jún malo oddelenie keramického dizajnu dve príjemné udalosti. Jednou bola ukážka točenia na hrnčiarskych kruhoch, počas dňa detí na nádvorí ZUŠ v Modre, v spolupráci s Cechom slovenských keramikov. Druhou akciou boli Keramické trhy v Pezinku v dňoch 7.- 9.6. 2019. Študenti odprezentovali v parku svoje najnovšie práce, v blízkosti Radničného námestia. Počas tejto výstavy bolo možné vidieť porcelánové karafy na víno, aktuálne maturitné svietidlo a množstvo zaujímavých prác aj z nižších ročníkov.

 

 

 

 

 

 

ISIC - INFORMÁCIE

Myslíte si, že pre predĺženie platnosti preukazu v doprave Vám stačí poslať 3 eurovú SMS? Nie je to celkom tak. Pozrime sa na to, prečo je dôležité mať na preukaze ISIC/EURO26 vždy aktuálnu známku:

1.       Preukaz ISIC/EURO26 je členský preukaz, ktorý môže mať len študent denného štúdia. Držitelia preukazu majú nárok na množstvo výhod. Platné členstvo je vyjadrené platným preukazom s vizuálnym označením platnosti. Preukaz ISIC/EURO26 potvrdzuje status študenta len ak má platnú známku, alebo vytlačenú aktuálnu platnosť.

2.       Predĺženie platnosti čipu (cez SMS) nie je predĺženie platnosti Preukazu ISIC/EURO26,  ale len predĺženie možnosti používať elektronickú peňaženku u vybraných dopravcov, ktorí majú elektronický systém od spoločnosti Transdata.  (Nie sú to všetci dopravcovia v SR).

3.       Na Slovensku sa pri rôznych dopravcoch môžu študenti stretnúť s vizuálnym aj s čipovým overovaním platnosti preukazu. Spôsob, akým overuje status držiteľa preukazu Váš dopravca, nájdete v jeho tarifných podmienkach. Niektorí kontrolujú platnosť preukazu obidvomi spôsobmi. Preto je potrebné mať predlženú platnosť preukazu vizuálne (známkou), aj elektronicky v čipe (sms).

4.       Pre použitie ISICu v doprave v zahraničí (napr. 75% zľava na vlaky a medzimestské autobusové spojenia v Čechách), je potrebné mať vizuálne platný preukaz (s známkou) keďže v zahraničí kontrolujú len vizuálnu platnosť. Nie elektronickú.

Známku ISIC 09/2020,  ktorá potvrdzuje status denného študenta po celom svete v školskom roku 2019/2020, môžete už od 1.6.2019 kúpiť na svojej škole alebo na www.objednaj-preukaz.sk

KERAMICKÉ TRHY PEZINOK

Srdečne pozývame stráviť príjemné chvíle v piatok 7.6.2019 na Radničné námestie v Pezinku, kde bude od 16.00 prebiehať podujatie Keramických trhov s bohatým programom.

25 ROKOV CECHU SLOVENSKÝCH KERAMIKOV

Naši kolegovia z oddelenia keramického dizajnu Mgr.art.Gabriela Godová,  MgA. Milan Hanko a Mgr.art. Ján Ševčík pozývajú  do Mestského múzea v Pezinku na výstavu Cechu slovenských keramikov, ktorého sú aj oni členmi. Vernisáž bude 5.6.2019  o 17.00 a výstava potrvá do 31.7.2019.

 

INKUBÁTOR ILUSTRÁCIE

Niekoľkoročná spolupráca s Mestskou knižnicou mesta Piešťany pokračuje v dňoch 10.4. - 25.6.2019 výstavou prác študentov Propagačnej grafiky s názvom INKUBÁTOR ILUSTRÁCIE,  ktorý naznačuje, že ide o prehliadku vývoja mladých ilustrátorov a grafikov počas štúdia na škole.

Vystavujeme 85 študentských prác od prvého ročníka až po maturitné projekty – kresby, maľby, koláže, ilustrácie a knižné projekty.

Počas výstavy sa budú konať v knižnici workshopy pre mladých návštevníkov, ktoré vedú pedagógovia odboru Pavla Šoltisová a Dávid Marcin spoločne so študentmi.

 

 

 

 

ODHALENIE SOCHY ĽUDOVÍTA WINTERA

V dňoch 10. a 11.mája 2019 budú Piešťany spomínať na budovateľa piešťanských termálnych kúpeľov a tvorcu ich svetového mena Ľudovíta Wintera. Súčasťou osláv bude v sobotu 11.5.2019 o 14.00 hod. na kolonádovom moste aj slávnostné odhalenie sochy pána Wintera, ktorej autorom je náš kolega Roman Hrčka, vedúci oddelenia kameňosochárstva.

 

Z ATELIÉROV TxT

"Dňa 25.apríla 2019 o 18.00 hod. bude v Galérii Umelka na Dostojevského rade 2 v Bratislave otvorená výstava Z ateliérov TxT, na ktorej sa prezentuje 36 umelkýň a umelcov, členov Slovenského združenia textilných výtvarníkov TxT, ktorí sa programovo alebo sporadicky venujú médiu textil - skúmajú ho z rôznych hľadísk a dávajú tak vyniknúť jeho povestnej všestrannosti a tvárnosti" pozýva kurátorka, pedagogička oddelenia textilu našej školy Iveta Miháliková.

Výstava potrvá do 12.mája 2019, otvorená bude denne okrem pondelka od 12.00 do 18.00 hod.

KONZULTAČNÉ RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia,

ŠÚV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, 845 32 Bratislava Vás pozýva na konzultačné rodičovské združenie Vášho syna/dcéry, ktoré sa uskutoční dňa  26.4.2019 od 15.00 do 17.00  hod. v budove školy.

Tešíme sa na vašu účasť.                                                       akad.mal. Milan Pagáč, riaditeľ školy

 

VÝSTAVA V PIVNICI

Práce študentov 3.ročníka oddelenia grafického dizajnu si môžete pozrieť na výstave ich plagátovej tvorby v Žigrayho kúrii v Devíne.

Vernisáž bude v piatok 29.marca 2019 o 18.00 hod. Srdečne pozývame.

 

 

VÝSLEDKY PRIJÍMACEJ TALENTOVEJ SKÚŠKY

Prijati

Vyhoveli - Neprijatí pre nedostatok miesta

Neprijatí

ŠUPKÁRI V BIBIANE

V utorok 19.3.2019 o 16.00 hod. srdečne pozývame na otvorenie výstavy ŠUPKÁRI v BIBIANE. "Myšlienky školy BAUHAUSU sa preniesli aj do súčasnosti. ŠUV-ka je jedným z ich nositeľov. Myšlienka voľnej tvorby v spojení s praktickým využitím je zdrojom inšpirácie jej dnešných študentov" pozýva BIBIANA. Prehliadka prác študentov všetkých študijných oddelení našej školy potrvá od 20.3. do 15.5.2019

KURZ PRÍPRAVY NA TALENTOVÚ SKÚŠKU

Talentová skúška sa blíži, 25.marec je tu čo nevidieť a náš kurz prípravy stretnutím 13.marca skončil. Veríme, že sa na talentovej skúške stretneme a držíme vám palce.

KERAMIKA 3X

Občianske združenie Pro Arte Danubií Vás pozýva na výstavu keramiky študentov a pedagógov odboru keramického dizajnu Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru v Bratislave a Cechu slovenských keramikov. 
Dňa 8.3. 2019 prebehlo otvorenie výstavy KERAMIKA 3X v Galérii Límes v Komárne, hostiteľom výstavy bola historička umenia PhDr. Veronika Farkas. Výstava potrvá do 27.3.2019.

 

 

 

ETUDY Z DREVA XX.

Témou 20.ročníka súťaže Etudy z dreva boli bytové doplnky. Darilo sa našim študentom z oddelenia dizajnu a tvarovania dreva: Filip Hrubý získal 1. miesto za kolekciu bytových doplnkov (svietidlá, barová stolička, závesné sedenie). Cena bola udelená za kreatívny tvorivý prínos pri výbere materiálov, tvorivého riešenia a technológie výroby a Patrik Škorvaga získal 3.miesto za prútené hojdacie kreslo. Cena bola udelená za využitie tradičnej košikárskej techniky, dizajn produktu s praktickými ergonomickými parametrami. Blahoželáme.

TVAR/SHAPE

prijmite pozvanie kolegu MgA. Milana Hanka na otvorenie výstavy TVAR/SHAPE, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 7. februára 2019 o 18.00 hod. v Dizajn štúdiu ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave.

 

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

V stredu 30.januára.2019 od 10.00 do 17.00 hod. srdečne pozývame na Deň otvorených dverí - príležitosť vidieť, porozprávať sa a získať informácie o nárokoch a podmienkach štúdia v našej škole.

 

 

HRDINOVIA

Dňa 28.januára 2019 o 17.00 hod. pozývame na vernisáž výstavy fotografií kolegu Mgr.art. Jaroslava Žiaka s názvom Hrdinovia v Múzeu holokaustu na Kasárenskej ulici 1005 v Seredi.

Citát z TASR: "Autor ponúka vizuálny variant oral history. Na rozdiel od zaznamenávania obsiahlych rozhovorov s pamätníkmi vojnovej brutality na zvukový záznam sa obmedzuje na úspornú textovú informáciu a všetko ostatné ponecháva obrazu. "Namiesto individuálneho príbehu, ktorý nedokážeme zo snímky odčítať, sa zameriavam na obhajobu konceptu hrdinstva, pretože ho potrebujeme. Hrdinstvo môže mať rôzne podoby, ale je kľúčové pre zachovanie morálneho zdravia spoločnosti," dodal Žiak."
 

STATUA 2019

Pozývame Vás do Domu umenia na nám.SNP v Bratislave, kde bude v stredu 9.1.2019 o 18.00 hod. slávnostne otvorená druhá časť projektu Statua, ktorá predstavuje sondu do slovenskej sochárskej tvorby prostredníctvom cyklu výstav absolventov sochárskych, sklárskych a keramických ateliérov za uplynulých 60 rokov - v časti Statua 2019 z rokov 1979 až 1989 a jedným z vystavujúcich je aj náš kolega akad.soch. Viktor Oravec.

 

   KRÁSNE SVIATKY, VEĽA ZDRAVIA A ŠŤASTIA ŽELÁ RIADITEĽ ŠKOLY S KOLEGAMI.

                              V škole sa opäť stretneme sa v roku 2019, v utorok 8.januára.

 

KURZ PRÍPRAVY NA TALENTOVÚ SKÚŠKU

Záujemcovia sa na kurze stretnú pred prázdninami naposledy v stredu 12.decembra 2018. Po vianočných prázdninách bude kurz pokračovať prvým stretnutím v stredu 9.januára 2019.

Príjemné sviatky!

FOTO IUVENTARS - BIENÁLE 2018

S úspechom sa zúčastnil náš študent z oddelenia úžitkovej fotografie Adam Kolčák štvrtého bienále fotografickej súťažnej prehliadky stredných umeleckopriemyslových škôl z Českej republiky a Slovenska, ktorá mapuje, aká je mladá fotografická generácia -  bolo mu udelené Čestné uznanie za cyklus fotografií Tiché portréty. Verejnosť má možnosť vidieť práce zúčastnených študentov od 27.11.2018 do 12.1.2019 v Galérii Nahoře v Českých Budějoviciach.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Blíži sa čas, keď symbolicky otvárame dvere do našej školy. Radi Vás privítame na prvom Dni otvorených dverí v piatok 23.novembra 2018 v čase od 11.00 do 17.00 hod.

Informácie o dôležitých termínoch v živote našej školy nájdete tu na našej webovej stránke v záložke štúdium / organizácia školského roka.

 

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia,

ŠÚV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, 845 32 Bratislava Vás pozýva na rodičovské združenie Vášho syna/dcéry, ktoré sa uskutoční dňa  16.11.2018 o 15.00 hod. v budove školy.

Tešíme sa na vašu účasť.                                                       akad.mal. Milan Pagáč, riaditeľ školy

 

ROZPRÁVKOVÝ SVET

Pozývame vás na prehliadku výstavy komixov a maľovaných objektov študentov odboru propagačnej grafiky a ocenených výtvarných prác detí z medzinárodnej výtvarnej súťaže Neodíď nám rozprávočka. Výstava pod názvom Rozprávkový svet Boženy Němcovej a Pavla Dobšinského bude prístupná od 13.11. do 30.11.2018 v átriu Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 v Bratislave.

NAŠI ŠKÔLKÁROM

V mesiaci október, študenti tretieho ročníka propagačnej grafiky Nikoleta Dekanová, Michal Fülöp, Ema Gurová, Nina Neczliová, Natália Morová, Pavlína Rajtáková, Zuzana Remenárová a Agnes Palacios pod vedením Jany Hrčkovej Stankovianskej navrhli a zrealizovali pre materskú školu na Adámiho 11 v Bratislave hracie plány pre športové aktivity malých škôlkarov. Realizovali sa v exteriéri, na asfaltové plochy školského ihriska.

 

 

 

 

KURZ PRÍPRAVY NA TALENTOVÚ SKÚŠKU

Prvé stretnutie na kurze prípravy na talentovú skúšku bude v stredu 10.októbra 2018 o 16.00 hod. v trvaní do 18.00 hod. Vstup je voľný, vklad príspevku jednorázovo za každé stretnutie.

Až do ukončenia série kurzov budú tieto prebiehať vždy v termíne: streda od 16.00 do 18.00 hod.

DUEL: NĚMCOVÁ - DOBŠINSKÝ. KNIŽNÉ TVORENIE

V októbri.2018 bude v Prahe prezentácia slovenskej literatúry a jej tvorcov, v rámci ktorej sa predstavia svojimi prácami aj študenti propagačnej grafiky našej školy. Od 1.10. do 14.10.2018 bude ich knižná tvorba  vystavená v Památníku národního písemnictví. Vernisáž, ktorej súčasťou bude i divadelná dramatizácia rozprávky Bioženy Němcovej Smolíček v bábkovom podaní študentov VŠMU v Bratislave bude 1.10.2018 o 13.30 hod. Od 17.10. do 31.10.2018 bude výstava prác preinštalovaná v Městské knihovně v centre Prahy.

 

BRUSSELS DESIGN SEPTEMBER 2018

Úspešná prezentácia našej školy v Bruseli fotoaparátom Veroniky Liptákovej, žiačky ŠÚV J.Vydru.

.           

        

Ukážky mladého dizajnu z Bratislavy v Bruseli. September je v Bruseli mesiacom dizajnu, do ktorého koncepčne zapadla prezentácia bratislavskej Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, ktorú vo svojich priestoroch organizovalo regionálne zastúpenie Bratislavského samosprávneho kraja pri EÚ. Pod vedením riaditeľa školy, akad. maliara Milana Pagáča sa so svojimi dielami predstavili žiaci a učitelia školy, ktorí používajú rôzne techniky a materiály ako napr. hladký mramor, ale aj drsné klince, plagáty aj fotografie, textil, keramika. Vytvárajú dadaisticky hravé objekty alebo aj aktuálne plagáty k stému výročiu ČSR... Fotografie: Bianca Lengeňová, stážistka ZÚ Brusel.

JAROSLAV ŽIAK - HRDINOVIA

V utorok 2.10.2018 o 17.00 hod. Vás pozývame do výstavnej sály Univerzitnej knižnice na Michalskej ulici na vernisáž výstavy cyklu fotografií ľudí z rôznych oblastí života z 5 európskych štátov, ktorí zažili holokaust "Hrdinovia" kolegu Jaroslava Žiaka. Výstava je súčasťou osláv storočnice Jána Kadára a je výberom z doteraz 419 nasnímaných portrétov ľudí, "ktorých životný príbeh je svedectvom doby a dejinnej udalosti, ktorej nesmieme dovoliť, aby sa opakovala" zdôrazňuje autor.

 

ISIC - PREDĹŽENIE PLATNOSTI NA ŠKOLSKÝ ROK 2018/2019.

Zostávajú posledné dva dni na obnovu preukazu ISIC a zabezpečenie si jeho nepretržitej platnosti. Platnosť starých preukazov vyprší túto nedeľu, t.j. 30.9.2018. Je veľmi dôležité mať riadne objednanú známku ešte pred 30.9. nakoľko množstvo partnerov už overuje platnosť preukazov elektronicky (ORANGE, UNION...)

BRUSSELS DESIGN SEPTEMBER 2018

Naša škola má opäť možnosť predstaviť školu cez výstavu prác svojich študentov na renomovanom medzinárodnom podujatí Brussels Design September. Návštevníci si budú môcť pozrieť výber prác študentov viacerých študijných odborov a v tomto roku tematicky aj práce zamerané na významné 100. výročie založenia Československej republiky. Na tému historických súvislostí s existenciou školy odzneje aj odborná prednáška kurátorky Slovenského centra dizajnu.

http://www.bratislavaregion.eu/sk/aktuality/312/bsk-ziaci-zupnej-skoly-predstavia-svoju-tvorbu-v-bruseli

 

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE - RODIČIA ŽIAKOV I.ROČNÍKA

Vážení rodičia,

    ŠÚV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, 845 32 Bratislava Vás pozýva na rodičovské združenie Vášho syna/dcéry, žiaka/žiačky I.triedy, ktoré sa uskutoční dňa  21.9.2018 o 15.00 hod. v budove školy s nasledovným programom:

1. 15.00 hod. - stretnutie všetkých rodičov v jedálni školy

2. 15.30 hod. - presun rodičov do tried na úvodné triedne rodičovské združenie podľa rozpisu, ktorý bude na vrátnici školy

    Zároveň očakávame, že prispejete sumou 100 Eur do občianskeho združenia ŠUPKA na šk.rok 2018/2019 (náhrada za príspevok do ZRPŠ, ktorý sa v škole nevyberá).

    Príspevok slúži na nákup spotrebného materiálu a nevyhnutných učebných pomôcok, najmä pre odborné vyučovanie všetkých študentov školy. Škola žiaľ nemá v rozpočte zo strany zriaďovateľa pridelené finančné prostriedky na tieto účely.

    Občianske združenie ŠUPKA poskytuje ŠÚV J.Vydru materiálnu a inú podporu z príspevkov 2%-tnej dane od rôznych poskytovateľov, príspevkov rodičov a sponzorských darov.

    Príspevok bude možné odovzdať v hotovosti štatutárnemu zástupcovi Občianskeho združenia ŠUPKA   / IČO -31772269, DIČ -2021396531/ ekonómke školy p.Ing.Križanovej alebo prevodom na účet č.: IBAN: SK6402000000000150636012 ,  SWIFT, BIC: SUBASKB

Tešíme sa na vašu účasť.                                             akad.mal. Milan Pagáč, riaditeľ školy

ISIC

Vážení rodičia.

Pre kompletne využitie Preukazu ISIC/EURO26 je potrebné, aby Vaše dieťa malo preukaz platný na aktuálny školský rok.

Platnosť preukazu sa označuje nalepením aktualizačnej známky ISIC 09/2019.

Skontrolujte, prosím, platnosť na preukaze Vášho dieťaťa. Ak je 09/2019, je to v poriadku.

Ak je na preukaze staršia platnosť, objednajte aktualizačnú známku na škole alebo cez www.objednaj-preukaz.sk.

Viac informácii nájdete na www.studentskypreukaz.sk.

 

HARMONOGRAM NÁSTUPU ŽIAKOV DO ŠKOLY DŇA 3.9.2018

 

Trieda                         miestnosť                 čas

I.FGGd                        316  2.p                      8,00

I.VTPd                         312  2.p                      8,00

I.KDRšKs                    319  2.p                      8,00

 

III.VKPd                      224  1.p                      8,00

III.FGGd                      320  2.p                      8,00

III.TDRšKs                  321  2.p                      8,00

-------------------------------------------------------------

II.FGGd                       316  2.p                      9,00

II.VTPd                        312  2.p                      9,00

II.KDRšKs                   320  2.p                      9,00  

 

IV.FKKs                      224 1.p                       9,00

IV.GRšT                      319 2.p                       9.00

IV.VDPd                      321 2.p                       9,00